Wolno działający komputer

Twój komputer działa wolno, muli się na potęgę? Jest kilka powodów wolniejszego działania naszego komputera, można podzielić je na dwie kategorie fizyczne i oprogramowania. W dzisiejszym wpisie chciałbym pokazać kilka najczęstszych i najpopularniejszych przyczyn powolnego chodzenia komputera.Pierwszą i najczęstszą przyczyną jest zaśmiecenie systemu zbędnymi programami, które nie są nam potrzebne w codziennej pracy lub też są to programy które zainstalowały się same z innym oprogramowaniem. Najlepszym sposobem na pozbycie się problemu jest przejrzenie listy zainstalowanych programów i usunięcie tych zbędnych bądź niechcianych aplikacji. Można to zrobić w prosty sposób z panelu sterowania. Drugiem sposobem na usunięcie jest użycie jednego z popularnych programów do czyszczenia który posiada również opcję odinstalowywania czy też usuwania programów z auto-startu. Do takich programów możemy zaliczyć CCleaner czy JetClean.

Drugą i bardziej złośliwą przyczyną mogą być wirusy bądź oprogramowanie typu adware. Adware to zazwyczaj wszelkie oprogramowanie które wyskakuje tuż po uruchomieniu się systemu i zachęcające do zakupu danego programu. Jednym z popularnych tego typu programów to RegClean PRO, który jest bardzo upierdliwy i pokazując w jak bardzo dużo mamy różnych błędów na komputerze zachęca do kupienia. Niektóre programy adware można usunąć z panelu sterowania, a niektóre wymagają użycia programów jak np. ADWCleaner. Jeśli jednak nasz system zaśmieciły wirusy i powodują spowolnienie to należy niezwłocznie sięgnąć po program antywirusowy, można tu skorzystać z darmowych antywirusów jak Avast czy AVG FREE lub zakupić płatny. Jednak wirusów jest tyle rodzajów że nie raz nie obejdzie się bez czyszczenia od wirusów przez specjalistę.

Trzecią przyczyną tym razem fizyczną jest zużycie dysku. Niestety w tym wypadku jedyną szansą na przyśpieszenie systemu jest wymiana starego dysku na nowy. Formatowanie takiego dysku i postawienie systemu na nowo tylko na chwilę da rezultaty ale w dłuższej perspektywie niestety nasz system znów wróci do powolnego działania.

Czwartą i dość popularną przyczyną jest zabrudzenie naszego komputera. Zabrudzenie układu chłodzenia jest jedną z najczęstszych przyczyn awarii i powolnego działania komputera. Wysoka temperatura pracy wpływa negatywnie na poprawną pracę podzespołów komputera jak i wpływa na większy pobór mocy. Komputer należy czyścić fizycznie przynajmniej raz na rok lub nawet częściej jeśli komputer przebywa w warunkach dużego zakurzenia lub zapylenia. Poniżej prezentuję galerię brudu i syfu który można znaleźć w komputerach stacjonarnych jak i laptopach.

Oczywiście można się podjąć czyszczenia samemu to jednak osoby które nie potrafią tego zrobić zapraszamy do skorzystania z usług naszego serwisu komputerowego.

Komentarze zostały wyłączone