Zalany Laptop

Co zrobić kiedy wylaliśmy napój na swój laptop? Przede wszystkim nie panikujmy! Na początek odłącz swojego laptopa od prądu i wyjmij baterie aby nie doszło do żadnego zwarcia. Następnie odwróć laptopa do góry nogami, a więc klawiaturą do dołu, sprawi to że wylany płyn nie dostanie się do środka laptopa. Następnie zawieź laptopa do serwisu gdzie zostanie on prawidłowo oczyszczony.Co zrobić kiedy nie wykonaliśmy powyższych czynności i nasz laptop przestał działać?
W takim wypadku należy zawieść laptopa do serwisu gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo że płyn który się dostał na płytę główną laptopa powoduje zwarcie i wystarczy go tylko odpowiednio wyczyścić aby laptop znów zaczął działać. Niekiedy zdarza się że płyn nie dostaje się na płytę główną a mimo to laptop nie chce działać, oznacza to że płyn powoduje zwarcie na klawiaturze i zazwyczaj wystarczy wyczyścić klawiaturę lub też wymienić ją. W najgorszym wypadku mogło dojść do zwarcia i uszkodzenia płyty głównej laptopa.

Czy warto samemu próbować wyczyścić zalanego laptopa?
Z doświadczenia wiem że takie naprawy nie są trudne to mimo wszystko wymagają wiedzy i odpowiedniego sprzętu jak i środków chemicznych które nie są tanie. Bardzo często zdarzają się przypadki kiedy ktoś próbował wyczyścić swojego zalanego laptopa na własną rękę, ale niestety bardzo często po takim czyszczeniu nie działa klawiatura a co gorsza potrafi dojść do uszkodzenia płyty głównej.

Komentarze zostały wyłączone